Ben Kimim

Ben Kimim

Öyle şatafatlı sözlerle anlatmayacağım kendimi. Sıradan biriyim. Hani bir kuruma girince sifonu çekmeden çıkıyorsunuz da ardınızdan temizleyen biri varya, yada açık bıraktığınız muslukları kapatan, yere attığınız peçeteleri falan toplayan benim. Bazen görmüşsünüzdür, çoğu zaman denk gelmemiş olabilirsiniz ama yerleri süpüren, ıslak paspas atan, cam silen, merdiven yıkayan benim. Alnımın teri ile helal kazanmaya çalışıyor işimden hiç bir zaman rahatsızlık duymuyorum. Kimsenin hakkına göz koymadan, işimi kimsenin sırtına yıkmadan yaşamaya çalışıyorum. Ben bir kurumda temizlik görevlisiyim. İşimden memnunum.

Bir gün bir arkadaş tayin oldu gidiyor. Aramız iyiydi, çok da samimi bir dostumdu. Vedalaşırken tokalaşmak için elimi uzattığımda “Ben erkeklerle tokalaşmıyorum. Hassas noktam, günaha girmek istemem” dedi. Saygı duyarım dedim. Hakkını helal et. Helal olsun falan derken biraz sonra kapıya çıktım. Bizim diğer arkadaşlarla tokalaşmayı geçtim tek tek boynuna sarılıyor. Daha sonra başka bir yerde denk geldiğimizde hatırlattım. Hani dedim hassas noktandı. Kimseyle tokalaşmazdın bile ama diğer arkadaşlarla sarılıyordun. “Ama o doktor. ” dedi. Hayatımda son da olmadı. benzer durumları defalarca yaşadım. Yerimi haddimi bilirim arkadaşlar. Ben temizlikçi olmaktan gurur duyuyorum.

Halis Abi herkesin gelip rahatlıkla içini dökebildiği birisi. Yazılarımda bazı konularda fikir yürütmeye çalışacağım. Sizler de yorumlarda görüşlerinizi yazabilirsiniz. Çok biliyor değilim. Yazdıklarım değişmez kesin kural değil. Sizlerin de katkılarıyla daha renkli daha neşeli daha bilgilendirici içerikleri konu edebileceğimizi düşünüyorum.